» Nyári Kézművesház 2018-\"Illúziók, trükkök és kísérletek\"

A foglalkozások zárásaként egy kis tudomány sem maradhatott ki, hiszen a kicsik számára a körülöttünk lévő világ játékosan is felfedezhető. A kíváncsi gyerkőcöknek sok-sok érdekességet válogattunk a fizika és a kémia világából. A délelőtt folyamán papírból készítettek háromdimenziós szemüveget; kiderítették a lebegő M-ek vagyis az M&M’s cukorka titkát; megfigyelhették a lávalámpa működését egy műanyag üveg, víz, étolaj és pezsgőtabletta keverékének példáján. Ezt követően optikai illúziók rejtélyét fedték fel; különböző papír alapú és gyufás trükkökön törték a fejüket, végül pedig „holdkőzetet” gyártottak ételfesték, víz, csillámpor és szódabikarbóna felhasználásával.

Zalai Hírlap online: www.zaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/a-lenti-konyvtarban-kreativ-otleteket-is-kaptak-a-diakok-2482023/

Kapcsolódó album - 2018.07.25. Nyári KĂ©zmĂ»vesház 2018-"IllĂşziĂłk, trĂĽkkök Ă©s kĂ­sĂ©rletek"

© 2012 Minden jog fenntartva! Városi Könyvtár Lenti Látogatók száma: 690,747 gyermek@lentikonyvtar.hu